Bezpieczeństwo zapewni  zastosowanie odpowiednich systemów bezpieczeństwa i integracja z  systemem automatyki.  Stosując system INTELIGENTNEGO Domu posiadamy możliwość szybkiej reakcji, dostęp do zaawansowanych systemów raportowania, eksportowania i importowania wydarzeń. Szybkość i jakość otrzymywanych informacji do osób zarządzających pozwali zadziałać prewencyjnie i ograniczy skutki występujących zdarzeń. Nasze rozwiązania można zastosować w różnej wielkości obiektach.

Systemy bezpieczeństwa zintegrowane w INTELIGENTNYM DOMu:

  • System alarmowy,
  • Automatyka oświetlenia,
  • System kontroli dostępu,
  • System videodomofonowy,
  • System telewizji przemysłowej, 
  • Synoptyka i monitoring budynku.

 

alarmowe

System alarmowy

Odpowiednio dobrana instalacja alarmowa może być systemowo w pełni zintegrowana z systemem automatyki w danym mieszkaniu/domu. Gwarantuje to znaczne rozszerzoną funkcjonalność oraz intuicyjną obsługę z jednego panelu (ekran sterujący od automatyki). Dodatkowo system taki może współpracować z licznymi czujnikami technicznymi takimi jak czujnika zalania, dymu, CO, CO2 i wieloma innymi. Odpowiednio zaprogramowane scenariusze automatyki mogą nie tylko poinformować właściciela domu o danym zdarzeniu ale także uruchomić serię czynności takich jak automatyczne zamknięcie zaworu wody, uchylenie okna, przesłanie alertu alarmowego do odpowiednich służb.

Wersja 2

Automatyka oświetlenia   

Jednym z najczęściej stosowanych przez nas sposobów zabezpieczenia domu podczas dłuższej nieobecności właścicieli jest symulacja obecności. System automatyki „uczy” się zachowania domowników podczas ich obecności. Parametry takie jak pora załączenia oświetlenia czy sterowania rolet są zapamiętywane przez system i odtwarzane podczas naszej nieobecności. Sprawia to wrażenie obecności w domu jego właścicieli i odstrasza potencjalnego złodzieja.

bezpieczenstwo1

 System kontroli dostępu 

Polecane przez nas zamki z kontrolą dostępu rejestrują każdego użytkownika wchodzącego lub wychodzącego z domu/mieszkania. Użycie kluczyka może wywołać dowolny scenariusz taki jak scena wyjścia/wejścia do domu i wysterować oświetlenie, ogrzewanie, rolety według zaprogramowanych ustawień.

Dodatkowo zgubienie lub kradzież klucza nie zmusza użytkownika do kosztownej wymiany zamków, klucz zdalnie usunąć można z rejestru oraz dodać go z powrotem w przypadku jego odnalezienia. Można także w dowolnej chwili aktywować na jedno otwarcie inny klucz

  • System videodomofonowy  pozwala na prowadzenie rozmowy i obserwacji  między kasetą rozmówną przy wejściu do budynku lub posesji   oraz sterowanie urządzeniem blokującym wejście lub bramę wjazdową . Do jednej kasety można podłączyć kilka niezależnie wywoływanych monitorów.

cctv

System CCTV

Odpowiednio dobrane oraz rozmieszczone kamery zintegrowane z domowym systemem automatyki umożliwiają na wyświetlenie obrazu wywołane detekcją ruchu na dowolnym telewizorze lub ekranie sterującym od automatyki.

monitoring

Monitoring budynku

Podczas naszej nieobecności obraz może być przekierowany na nasz smartphone lub do  firmy ochroniarskiej obsługującej  tzw monitoring wizyjny. Firma ochroniarska w przypadku potwierdzenia zagrożenia bez włocznie wysyła patrol interwencyjny  do naszego  domu.

Zobacz nasze realizacje

KONTAKT

 

 

Podczas spotkania w sprawie instalacji omówimy z Państwem:                                                                                                                             

1. dobór odpowiedniej technologii, systemu, producenta i designu    

Opowiedz nam jak chcesz mieszkać, co lubisz, czego oczekujesz i w czym może wyręczyć Cię nowoczesna technika.                                           

2. co zawiera projekt     

Zastanów się nad funkcjonalnością systemu – projekt to podstawa, to czas na pomysł, eksperyment, zastanowienie i zmiany.

3.sposób wykonania okablowania  

Dobrze wykonana instalacja to bezpieczeństwo, niezawodność, możliwość rozbudowy i gotowość na nowe, przyszłościowe funkcje.

4. montaż osprzętu

Dobór ilości urządzeń wykonawczych i sterujących, funkcjonalność.

5. integracje

Uzyskanie nowych możliwości i funkcjonalności  dzięki integracji wszystkich systemów na budynku.

6. sterowanie urządzeniami zewnętrznymi

Sterowanie bramami, szlabanami itp.