Większość potencjalnych użytkowników pojęcie inteligentny dom kojarzy przede wszystkim z zwiększonym komfortem oraz wygodą.  Stosowane przez nas rozwiązania mające na celu poprawę użyteczności danego domu dostosowujemy indywidualnie do wymagań naszych klientów. Służymy fachowym doradztwem popartym wieloletnim doświadczeniem przy projektowaniu oświetlenia, bezobsługowych systemów zarządzających klimatem, systemów multi room oraz wielu innych rozwiązań podnoszących komfort użytkowania danego lokalu.

KOMFORT-9

Instalując system inteligentnego domu  zyskamy możliwość pełnego sterowania swoim domem również za pomocą telefonu komórkowego  i przez Internet. System będzie zapewniać :

  • sterowanie oświetleniem  On/Off
  • sterowanie oświetleniem  – ściemniacze
  • sterowanie roletami
  • sterowanie ogrzewaniem
  • sterowaniem klimatyzacją
  • podział i sterowanie  stref nagłośnienia
  • podgląd kamer  systemu  monitoringu

    – zarządzanie  systemem alarmowym

    – podgląd z kamer Wideodomofonu

  • sterowanie otwieraniem drzwi  i bram.

1.-systemy-bezprzewodowe-7

STEROWANIE OŚWIETLENIEM

Nasi klienci chcą by oświetlenie w ich domach automatycznie dostosowywało się nie tylko do pory dnia ale także do ich nastroju. Stworzenie tak rozbudowanego systemu sterowania oświetleniem za pomocą klasycznej instalacji elektrycznej było by bardzo skomplikowane a co za tym idzie kosztowne.  Przy zastosowaniu oferowanej przez nas automatyki jedynym ograniczeniem klienta jest jego fantazja.

oswietlenie-led

STEROWANIE OŚWIETLENIEM LED 

Montując oświetlenie dekoracyjne typu RGB możemy sprawić, że każdego dnia lub na specjalne okazje oświetlimy pomieszczenie w kolorze zgodnym ze swoim nastrojem czy chwilowym kaprysem.

… wystarczy tylko przytrzymać przycisk, aby barwy mieniły się kolorami tęczy.

… wystarczy puścić przycisk w odpowiednim momencie, aby zatrzymać i zapamiętać odpowiedni kolor.

Wersja 2

STEOWANIE OBWODAMI ELEKTRYCZNYMI

Najefektywniejszy sposób kontrolowania poszczególnych obwodów elektrycznych o dużych mocach i różnego zastosowania gniazd elektrycznych (lodówka, pralka, kuchenka elektryczna, gniazdka w pokoju dziecka etc) można osiągnąć poprzez zastosowanie w rozdzielni elektrycznej styczników z cewką sterującą. Sterowanie stycznikami można zrealizować poprzez wyjścia przekaźnikowe systemu.

ogrzewanie

STEROWANIE OGRZEWANIEM

Komfortowa temperatura w całym domu dostosowana indywidualnie do każdego z pomieszczeń oraz pory doby jest jednym z kluczowych aspektów komfortowego domu. Obniżenie temperatury o symboliczne 2st pozwoli na głęboki i spokojny sen jej podwyższenie do stanu pierwotnego nad ranem na brak dyskomfortu przy porannej pobudce.

bramy

STEROWANIE BRAMAMI I FURTKAMI

Otwieranie i zamykanie bram można realizować za pomocą paneli dotykowych, harmonogramu zadań, sterowania SMS czy też telefonicznego. Istnieje  możliwość zintegrowania sterowania bramą wjazdową z systemem alarmowym, systemem GPS w samochodzie oraz współpracy z czytnikami kart zbliżeniowych RfiD lub dalekiego zasiegu UHF. Otwarcie bramy lub furtki może załączać  odpowiednią scenę świetlną np podświetlenie wejścia lub wjazdu itp.

innymi-urz

STEROWANIE  INNYMI URZĄDZENIAMI 

Obsługa  takich urządzeń jak : rekuperator, pompa ciepła itp.odbywa się poprzez programowalne urządzenia magistralne lub urządzenia centralne systemu typu Karta wyjść OC. Decydując się na zakup takich urządzeń jak rekuperator, pompa ciepła, klimatyzator należy  zwrócić uwagę na to, czy konstrukcja sterownika do danego urządzenia pozwala na zewnętrzne sterowanie przez inne urządzenia.

przyciski2

PRZYCISKI PROGRAMOWALNE 

Przyciski można zaprogramować do obsługi dowolnych urządzeń. Mogą włączać alarm, wzywać ochronę, sprawdzać stan rolet, zamykać/otwierać bramę, włączać sceny świetlne, realizować poszczególne scenariusze itp. Można je przypisać praktycznie każdej funkcji w polu operacyjnym systemu.

sceny2

SCENY

Możliwość zmiany typu oświetlenia, wysterowania rolet, włączenia TV lub rzutnika oraz wysterowania dowolną ilością innych urządzeń elektrycznych za pomocą jednego kliknięcia jest  kwintesencją komfortu oferowanego przez systemy domotyki.

podczerwien

STEROWANIE PODCZERWIENIĄ 

Moduł IR pozwala na odbieranie i nadawanie sygnałów podczerwieni, posiada pamięć  sygnatur podczerwieni. W funkcji odbiorczej pozwala na lokalne sterowanie funkcjami systemu  poprzez np. uniwersalne piloty podczerwieni. Produkt umożliwia sterowanie np. roletami, światłem, bramami, furtką domofonu przy pomocy tradycyjnego pilota od wieży czy telewizora. Moduł w funkcji nadawczej pozwala, aby system  poprzez program automatyki imitował użycie pilota i sterował innymi urządzeniami. Taka funkcjonalność urządzenia pozwala, aby system przy uzbrajaniu alarmu wyłączał wszystkie telewizory i radia w zasięgu modułu, bądź je ściszył jeśli ktoś w innym pomieszczeniu uzna, że jest zbyt głośno. Urządzenie pozwoli też na miłą pobudkę przy dźwiękach ulubionej stacji TV.

HNCK2634-1300x866

FUNKCJE GSM 

Jednym ze sposobów zdalnego sterowania i komunikowania się z systemem Inteligentnego Domu jest komunikacja GSM. Pozwala ona wysyłać do systemu sms’y sterujące dowolnymi zasobami systemu (np. wyjścia, logiki, itp.). System może  wysyłać komunikaty o dowolnej treści związanej z danym zdarzeniem w domu i przyjmować komunikaty tekstowe z dowolnego numeru telefonu o dowolnej treści, które następnie będą wyświetlane na Panelu dotykowym jako komunikat do  domowników.

KOMFORT

STEROWANIE AUDIO/VIDEO

  • podział i dostęp do wielu stref nagłośnienia
  • sterowanie każdym urządzeniem w kinie domowym: ekran, tuner TV SAT, Serwer plików MP3, radio, CD, DVD, Playstation w kilku  strefach

 

Zobacz nasze realizacje

 

 

 

 

KONTAKT

 

 

Podczas spotkania w sprawie instalacji omówimy z Państwem:                                                                                                                             

1. dobór odpowiedniej technologii, systemu, producenta i designu    

Opowiedz nam jak chcesz mieszkać, co lubisz, czego oczekujesz i w czym może wyręczyć Cię nowoczesna technika.                                           

2. co zawiera projekt     

Zastanów się nad funkcjonalnością systemu – projekt to podstawa, to czas na pomysł, eksperyment, zastanowienie i zmiany.

3.sposób wykonania okablowania  

Dobrze wykonana instalacja to bezpieczeństwo, niezawodność, możliwość rozbudowy i gotowość na nowe, przyszłościowe funkcje.

4. montaż osprzętu

Dobór ilości urządzeń wykonawczych i sterujących, funkcjonalność.

5. integracje

Uzyskanie nowych możliwości i funkcjonalności  dzięki integracji wszystkich systemów na budynku.

6. sterowanie urządzeniami zewnętrznymi

Sterowanie bramami, szlabanami itp.