Stosując system Inteligentnego domu   można  ograniczyć koszty związane z utrzymaniem budynku i  jego obsługi poprzez optymalne zrządzanie energią elektryczną i cieplną. Wymierne oszczędności w eksploatacji domu/mieszkania są jednym z trzech głównych argumentów przemawiających za zastosowaniem inteligentnych systemów sterowania oświetleniem oraz ogrzewaniem. Koszty związane z inwestycją w automatykę potrafią zwrócić się już na przełomie 2 do 4 lat eksploatacji danego budynku.

oscz

 

 

Inteligencja budynku polega na zastosowaniu logicznych i samouczących się sterowników.

Sterowanie oświetleniem:

Optymalizacja sterowania oświetleniem poprzez automatykę połączona z odpowiednio dobranymi źródłami światła potrafi znacznie zredukować koszty wynikające z zużycia energii elektrycznej.

Zastosowanie oświetlenia ledowego, czujników ruchu, ściemnianych źródeł oświetlenia oraz sterowania po DALI to tylko niektóre z wielu rozwiązań, które oferujemy w zależności od preferencji oraz potrzeb danego klienta.

Zarządzanie obciążeniami i zużyciem energii

W sytuacji awaryjnej – przeciążenia sieci elektrycznej system odłącza źródło przeciążenia aby zapobiec powstaniu awarii.

Sterowanie klimatem (ogrzewanie/klimatyzacja):

Niezależna regulacja temperatury dla każdego z pomieszczeń, załączenie grzania/chłodzenia tylko w razie potrzeby, tworzenie histerezy przebiegu temperatury uzależnionej od cyklu dobowego mieszkańców to tylko część ze stosowanych przez nas rozwiązań mających na celu redukcję kosztów poniesionych na energię grzewczą. W skali roku mogą być to oszczędności rzędu 30-40%. Przy dodatkowych rozwiązaniach oferowanych przez naszą firmę takich jak pompy ciepła oraz fotowoltaika zintegrowane z systemem automatyki oszczędności mogą sięgnąć nawet 70%. Będąc poza domem nie potrzebujesz drogiego w utrzymaniu komfortu cieplnego. System  zadba, aby wyłączyć i skontrolować wszystkie domowe urządzenia ciepła, klimatyzacji i rekuperacji.

System  pozwala na tworzenie  optymalnych parametrów ciepła dla danej sytuacji :

• wyłączanie strefy grzewczej, rekuperatora, klimatyzatora po otwarciu okna lub drzwi tarasowych

• strefowe zarządzenie ciepłem w zależności od obecności domowników (uzbrojony/rozbrojony alarm) i pory dnia (zmienne ustawienia dla strefy zależne od czasu)

• sterowanie różnymi źródłami ciepła stosownie do parametru bezwładności cieplnej (np. bazowanie na

ogrzewaniu podłogowym wspieranym chwilowym dogrzewaniem elektrycznym)

Traktując system Inteligentnego domu jako narzędzie automatycznej regulacji  podsystemów grzewczych znajdujących się w budynku możemy  oszczędzać energię  przy minimalnych czynnościach obsługowych:

• dopasowanie temperatury wody źródeł ciepła (pompy ciepła, piece)

• sterowanie lamelkami żaluzji fasadowych w zależności od zapotrzebowania domu na ciepło/zacienienie

(budownictwo pasywne)

• sterowanie matami grzewczymi (np. w systemach przeciwoblodzeniowych, podgrzewanie luster)

• sterowanie cyrkulacją ciepłej wody użytkowej

Stacja meteo 

System może być wyposażony w dodatkowe, uniwersalne wejścia cyfrowe licznikowe/analogowe do pomiaru wartości czujników pogodowych. Na podstawie stanów na poszczególnych wejściach system może podejmować decyzje o wyborze  w danym przypadku scenariusza.

Czujnik zmierzchowy, może zarządzać oświetleniem na elewacji, decydować o tym czy dana grupa czujników ruchu powinna reagować gdy jest odpowiednia jasność na dworze. Działanie czujnika zmierzchowego może również być wykorzystywane do programowania automatyki zraszaczy.

Czujniki wiatru mogą decydować o zaprzestaniu zraszania lub po prostu zasunąć rolety/markizy.

 Czujniki wilgotności gleby, deszczu itp. pełnią kluczową rolę w procesach automatyzacji scenariuszy powiązanych z warunkami atmosferycznymi.

Sterowanie zraszaczami 

opiera się na zasadzie pomiaru wilgotności trawnika, siły wiatru, pory dnia I nasłonecznienia . W przypadku np.otwarcia furtki  polewaczki mogą automatycznie chować się w trawniku na dowolny przedział czasu.

osczednosc

2.-system-EIB-6

osczednoscis

2.-system-EIB-2

[

Zobacz nasze realizacje

KONTAKT

 

 

Podczas spotkania w sprawie instalacji omówimy z Państwem:                                                                                                                             

1. dobór odpowiedniej technologii, systemu, producenta i designu    

Opowiedz nam jak chcesz mieszkać, co lubisz, czego oczekujesz i w czym może wyręczyć Cię nowoczesna technika.                                           

2. co zawiera projekt     

Zastanów się nad funkcjonalnością systemu – projekt to podstawa, to czas na pomysł, eksperyment, zastanowienie i zmiany.

3.sposób wykonania okablowania  

Dobrze wykonana instalacja to bezpieczeństwo, niezawodność, możliwość rozbudowy i gotowość na nowe, przyszłościowe funkcje.

4. montaż osprzętu

Dobór ilości urządzeń wykonawczych i sterujących, funkcjonalność.

5. integracje

Uzyskanie nowych możliwości i funkcjonalności  dzięki integracji wszystkich systemów na budynku.

6. sterowanie urządzeniami zewnętrznymi

Sterowanie bramami, szlabanami itp.